Koszty budowy układów zasilania dla ośrodków przetwarzania danych stanowiące istotny element ekonomiczny są w praktyce bardzo różne w zależności od wybranego standardu Tier. Koszty bardzo znacznie rosną wraz ze wzrostem niezawodności układu zasilania.
W drugiej części artykułu publikowanego w nr. 9/2013 skupimy się na zasadach projektowania ochrony przeciwporażeniowej oraz jej ocenie w istniejących układach zasilania awaryjnego.
Ochrona przed pożarem to kluczowe zagadnienie w każdym biznesie. Priorytetów jest kilka: ugaszenie pożaru możliwie szybko, niedopuszczenie do powstania szkód w infrastrukturze krytycznej, uniknięcie przestoju instalacji i przerwy w świadczeniu usług, a także całkowity koszt posiadania instalacji gaśniczej (czyli jej zakupu i utrzymania) oraz oczywiście wymagania dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Dziś inwestorom i dostawcom systemów gaśniczych przybyło nowe wyzwanie: ostatnie zmiany w rozporządzeniu unijnym dotyczącym stosowania F-gazów.
Założeniem tego rozporządzenia jest znaczna redukcja zużycia gazów cieplarnianych, w tym fluorowęgloworodów (HFC). Ma to bezpośredni wpływ na technologię ochrony przed pożarem, HFC przeznaczone do systemów gaśniczych mają bowiem jeden z najwyższych współczynników tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) - w porównaniu do HFC stosowanych w innych sektorach (...). Więcej...
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika elektro.info oraz subskrypcji newslettera serwisu elektro.info.pl. Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: redakcja@elektro.info.pl.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz