czwartek, 28 maja 2015

POBIERZ ELEKTRO.INFO 5/2015 | Statystyka pożarów w Polsce w latach 2000-2014

Newsletter, data wysłania: 28 maja 2015
elektro.info numer
39
2
3
1
TEMAT MIESIĄCA: ochrona przeciwpożarowa

Statystyka pożarów w Polsce w latach 2000–2014

Dane statystyczne gromadzone przez KG PSP dotyczące pożarów są wręcz przerażające. W okresie analizowanych ostatnich piętnastu lat największa liczba pożarów wystąpiła w 2003 roku. Gdyby statystki pożarowe uwzgledniające pożary, których przyczyną były urządzenia lub instalacje elektryczne, została odniesiona do ogólnej liczby wszystkich pożarów, to uzyskalibyśmy błędne wnioski, które nie dawałyby podstaw do niepokoju. Średnio to zaledwie nieco ponad 4% wszystkich zdarzeń pożarowych w naszym kraju.

więcej...

1


W budynkach są instalowane urządzenia przeciwpożarowe, których działanie ma na celu m.in. wykryć pożar w jego początkowym stadium, ograniczyć jego rozprzestrzenianie i umożliwić bezpieczną i skuteczną ewakuację. W celu ułatwienia ewakuacji instaluje się w budynku urządzenia przeciwpożarowe ułatwiające ewakuację. Urządzenia przeciwpożarowe instalowane w budynkach zostały wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów i terenów (DzU nr 109, poz. 719).
więcej...

 

1
SPRAWDŹ NOWOŚCI: rozdzielnice sn

SPRAWDŹ NOWOŚCIkamery termowizyjne

SPRAWDŹ NOWOŚCIanalizatory jakości zasilania
1
1
NOWY WPIS NA BLOGU OKIEM REPORTERA!

Pomysłowość wykonawcy

Tym razem prezentujemy szafę kablowo-rozdzielczą usytuowaną obok kontenerowej stacji rozdzielczej SN/nn.
 

Dowiedz się Więcej...

1 1
Aktualności

- Program Kawka: Kraków wymienia piece węglowe ze 100% dotacją

- Międzynarodowa Karta Energetyczna podpisana przez Polskę

- elektro.info patronem medialnym II Łódzkich Targów Energetycznych ,,Efektywność energetyczna"

              Pamiętaj o krzyżówce: 

Pobierz krzyżówkę, wydrukuj, rozwiąż hasło i wygraj nagrodę! Więcej...


1
Pobierz majowy (5) numer elektro.info

Pobierz plik PDF z udostępnionymi nieodpłatnie wybranymi materiałami opracowanymi przez naszą redakcję oraz współpracujących autorów

                   


Archiwum numerów | Prenumerata | Reklama | Redakcja
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika elektro.info
oraz subskrypcji newslettera serwisu elektro.info.pl
.
Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila
z tematem REZYGNACJA na adres: redakcja@elektro.info.pl.
elektro.info.pl | Copyright © 2012 Dom Wydawniczy MEDIUM

środa, 27 maja 2015

Folie do izolacji fundamentów, podłóg i dachów

FUNDAMENT:


Folia do izolacji pionowej Fola

Folia przeznaczona do wykonania izolacji fundamentów i ścian mających bezpośredni kontakt z gruntem. Dzięki specjalnej szczelinie między folią a budynkiem zapewnia doskonałe odprowadzenie wody i pary wodnej. Zapobiega nadmiernemu zawilgoceniu i tworzeniu się ciśnienia hydrostatycznego w obszarach budynku narażonych na podmakanie.

Przejdź do strony produktu…

Folia do izolacji poziomej Fola

Przeznaczona do stosowania jako pozioma izolacja przeciwwilgociowa budynków. Stosuje się ją w celu zapobiegania podciąganiu wody z podłoża przez ścianę, migracji wody z jednej części ściany do drugiej. Ma większą trwałość niż tradycyjne rozwiązania. Posiada molet i dlatego doskonale łączy się z zaprawą. Odznacza się doskonałą elastycznością nawet w najniższych temperaturach. Oszczędność i czystość poprzez brak ścinek i resztek.

Przejdź do strony produktu…

PODŁOGI:


Folia paroizolacyjna Fola

Ochrona i izolacja w konstrukcjach szkieletowych dachów, ścian, stropów, podłóg. Popularnym zastosowaniem tej folii jest użycie jej jako warstwy izolacyjno-ochronnej pod panele podłogowe.

Przejdź do strony produktu…

Folia budowlana Fola

Produkt o bardzo szerokim zastosowaniu w budownictwie, jako warstwa ochronna, zabezpieczająca przed zawilgoceniem izolacji termicznej i akustycznej. Najczęściej wykorzystywana do wykonania warstwy przeciwwilgociowej pod podłogi, posadzki, wylewki, itp.

Przejdź do strony produktu…

Folia termoizolacyjna Fola TERMO Laminate

Specjalistyczna folia izolacyjna, przeznaczona do stosowania przy układaniu instalacji ogrzewania podłogowego. Metalizowana powierzchnia (aluminium o wysokiej przyczepności do warstwy polipropylenowej) stanowi ekran odbijający promienie cieplne całą swoją powierzchnią, dzięki czemu skutecznie zapobiega utracie ciepła. Produkt o dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Przejdź do strony produktu…

DACHY:


Membrana wiatroizolacyjna Fola

Warstwa izolacyjna pokrycia dachów o wysokiej paroprzepuszczalności pary wodnej. Pozwala na odprowadzenie pary wodnej z wnętrza budynku na zewnątrz oraz ochronę konstrukcji i ocieplenia przed wilgocią kondensującą się pod pokryciem dachowym.

Przejdź do strony produktu…

Membrana termoizolacyjna Fola Termo Control

Dwuwarstwowa, aktywna membrana paraizolacyjna o zmiennym współczynniku Sd. Przeznaczona do stosowania w budownictwie jako warstwa paraizolacyjna, zabezpieczająca materiał termoizolacyjny przed para wodną i wilgocią w dachach i ścianach od strony pomieszczeń.

Przejdź do strony produktu…

 

Membrana dachowa FolaMAX

Membrana otwarta dyfuzyjnie, o wysokiej paroprzepuszczalności pary wodnej, przeznaczona do zastosowań w obszarze dachów i ścian o konstrukcji szkieletowej. Pozwala na odprowadzanie pary wodnej z wnętrza budynku na zewnątrz oraz chroni konstrukcję przed wilgocią kondensująca się pod pokryciem dachowym.

Przejdź do strony produktu…

Folia paroizolacyjna aluminiowa Fola

Folia wielowarstwowa z niskodyfuzyjnym filmem polipropylenowym metalizowana z warstwą odbijającą promieniowanie cieplne oraz polepszająca blokadę pary wodnej. Folia może być stosowana do wykonania izolacji paroszczelnej w ścianach lub dachach w celu zabezpieczenia warstwy izolacji termicznej przed zawilgoceniem.

Przejdź do strony produktu…

Folia paroprzepuszczalna Fola

Folia dachowa paroprzepuszczalna zwana często folią wstępnego krycia (FWK) służy jako zabezpieczenie poddaszy przed pyłem, sadzą i wilgocią po deszczu lub śniegu - chroni izolację cieplną przed zawilgoceniem. Dzięki mikroperforacjom folia ta umożliwia przenikanie pary wodnej tylko w jednym kierunku tj. z wewnętrznej przestrzeni obiektu.

Przejdź do strony produktu…

HYDROIZOLACJA:


Folia uszczelniająca w płynie Primacol Professional

Gotowa do użycia elastyczna masa uszczelniająca, przeznaczona do wykonywania hydroizolacji. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko przenikania wilgoci do podłoża. Idealna do wszystkich pomieszczeń mokrych: kuchni, łazienek, pralni a także tarasów i balkonów.

Przejdź do strony produktu…

Taśma uszczelniająca uniwersalna Primacol Professional

Wysoce elastyczna taśma uszczelniająca do zatapiania w zaprawach hydroizolacyjnych. Przeznaczona do trwałego i elastycznego uszczelniania połączeń, które są zagrożone powstawaniem zarysowań, np. do uszczelnienia połączeń pomiędzy ścianą i posadzką. Złożona jest z dzianiny poliestrowej powleczonej termoplastycznym elastomerem.

Przejdź do strony produktu…

Taśma uszczelniająca butylowa Primacol Professional

Taśma uszczelniająca do zatapiania w zaprawach hydroizolacyjnych. Szczególnie polecana do zastosowań w miejscach o słabej przyczepności podłoża oraz wszędzie tam, gdzie łączą się różne rodzaje podłoża wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Złożona jest z włókniny polipropylenowej powleczonej butylem.

Przejdź do strony produktu…

Taśma uszczelniająca wewnętrzna Primacol Professional

Elastyczna taśma uszczelniająca do zatapiania w zaprawach hydroizolacyjnych. Charakteryzuje się trwałością i elastycznością. Dzięki specjalnej konstrukcji umożliwia uszczelnienie w miejscach o utrudnionym połączeniu z podłożem, np. posadzkach cementowych o nierównym podłożu. Złożona jest z dzianiny poliestrowej powleczonej termoplastycznym elastomerem.

Przejdź do strony produktu…
Jeśli nie chcesz od nas otrzymywać tego typu korespondencji kliknij TUTAJ.
Powered by Redlink.pl

wtorek, 26 maja 2015

Rewolucja w budowie wież wiatrowych | Nowy wpis na blogu | Wpływ temperatury pożaru na wartość napięcia zasilającego urządzenia elektryczne

Newsletter, data wysłania: 19 maja 2015
elektro.info numer
35
2
3
1
TEMAT MIESIĄCA: ochrona przeciwpożarowa

Podstawy projektowania instalacji oddymiania grawitacyjnego
Oddymianie grawitacyjne to, obok systemów nadciśnieniowych i wentylacji wyciągowo-nawiewnej, jeden z systemów wykorzystywany do odprowadzania dymu i ciepła powstałego podczas pożaru. Zastosowanie instalacji oddymiającej powoduje usunięcie gazów i dymów pożarowych, a tym samym pozwala np. na utrzymanie pionowych dróg ewakuacyjnych w stanie wolnym od zadymienia, zabezpieczenie konstrukcji budynku przed uszkodzeniem związanym z działaniem wysokiej temperatury oraz niedopuszczenie do rozgorzenia.
więcej...

1

Wpływ temperatury pożaru na wartość napięcia zasilającego urządzenia elektryczne (część 1)
Statystyki pożarów powstających w Polsce, prowadzone przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, wykazują, że liczba pożarów jest bardzo wysoka. Ich przyczynami są zła wentylacja, nieostrożność użytkowników, zaniedbania w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń technicznych itp. Duża liczba pożarów powstających na terenie Polski jest spowodowana niesprawnymi urządzeniami elektrycznymi lub niesprawną instalacją elektryczną.
więcej...

1
1
1
NOWY WPIS NA BLOGU OKIEM REPORTERA!

Pomysłowość wykonawcy

Tym razem prezentujemy szafę kablowo-rozdzielczą usytuowaną obok kontenerowej stacji rozdzielczej SN/nn.
 

Dowiedz się Więcej...

1 1
Aktualności

- Szykuje się rewolucja w budowie wież wiatrowych

- 40. Gdańskie Dni Elektryki

- Spór o atomowe odwierty na Pomorzu

              WARTO PRZECZYTAĆ: 

Zmniejszenie zużycia energii: obniżenie strat nowych transformatorów instalowanych po 1 lipca 2015 r.

Zagadnienie zmniejszenia zużycia energii stało się w ostatnich latach bardzo ważnym elementem światowej i unijnej polityki klimatycznej. Prowadzono kilkuletnie rozważania na temat możliwości wprowadzenia regulacji zmniejszających straty energii, zarówno cieplnej, jak i elektrycznej. Więcej...


1
Pobierz kwietniowy (4) numer elektro.info

Pobierz plik PDF z udostępnionymi nieodpłatnie wybranymi materiałami opracowanymi przez naszą redakcję oraz współpracujących autorów

                   


Archiwum numerów | Prenumerata | Reklama | Redakcja
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika elektro.info
oraz subskrypcji newslettera serwisu elektro.info.pl
.
Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila
z tematem REZYGNACJA na adres: redakcja@elektro.info.pl.
elektro.info.pl | Copyright © 2012 Dom Wydawniczy MEDIUM